11 Haziran 2015 Perşembe

ARKADAŞIM ŞEVVAL MISS TURKEY'DE 4. OLDU!


İlkokul birinci sınıftan beri arkadaşım olan Şevval az önce Miss Turkey'de dördüncü seçildi... İşte bu da ilkokul yıllarımızdan bir fotoğraf karesi... Şevval Ayvaz'ı kısa süre içinde herkesin tanıyacağından eminim... Canım arkadaşımın yolu açık olsun... ‪#‎sendenyanayız

###

Miss Turkey'le ilgili eleştirilere gelecek olursak... Eğer dün akşam Twitter'da yazılıp çizilenleri şöyle bir yokladıysanız, herkesin ağız birliği etmişçesine yazdığı şey şuydu: "Kızlar çok kötü. Dişleri çok kötü. Sanki korku filminden fırlamalar!" Bu yorumlar hayli kaba olmakla birlikte, doğruluk payı da yok değil. Zira 20 finalistin içinde güzel olarak nitelenebilecek yarışmacı sayısı 2-3'tü. 2 ve 5 numara ilk 4'e giremedi, yazık oldu. Trabzonlu Şevval Ayvaz 4. oldu. Gelelim olaylı 1. olan Ecem Çırpan'a... Sabah 2. Sayfa adındaki magazin programı sunucuları onu şöyle eleştirdi: "Ecem'in telefonunu bulup ona dişçimin numarasını vereceğim. Diş protezi çok aceleye gelmiş!" Belli ki Ecem'i 1. yapan şey boyuydu. Çünkü yarışmacıların en uzun boylusu oydu. 2. olan yarışmacının telli olması da çok eleştirildi. Yani genel olarak kızlar güzel olmamakla, dişlerinin bozukluğuyla ve "çirkin"likleriyle eleştirildiler sosyal medyada. Gecenin sunucuları da iki kez yarışmacının numarasıyla adını yanlış okudular. Yani 18 numara dedikleri kız aslında 18 değildi, Ayşe dedikleri kız da aslında Ayşe değildi. Böyle böyle bir Miss Turkey daha geride kaldı...

Şundan gönül rahatlığıyla emin olunabilir ki Miss Turkey kızları -güzel olsun ya da olmasınlar- bundan sonra Kösem Sultan'ın hareminde, çeşitli gençlik dizilerinde ve yalılı/köşklü dizilerde arz-ı endam edeceklerdir.

###

Öte yandan torpil iddiaları da akılları karıştırıyor. Sosyal medya Ecem Çırpan'ın güzel olmadığını hatta çirkin bile olduğunu yazarken 1. olması boyunun 1.85 olmasına bağlıyor. 3. olan Hazal Subaşı'nın ise 1.66'lık boyuyla nasıl 3. olduğu tartışılıyor. 2. olan Aslı Melisa Uzun'un boyu 1.75. O da dişlerinin telli olmasıyla tartışılıyor. Dereceye giremeyen Asena Toprak ve Gülşah Ünal'a yazık olduğu da konuşuluyor. Toprak'ın sosyal medyada "haksızlıklar"dan bahsetmesi de cabası. Bu arada dünkü canlı yayında sorulan "Ne için neyden vazgeçersin?" sorusuna "Sinemayı çok severim. Ama spor için sinemadan vazgeçerim." demesi de hayli eleştirildi, eleştirilmeye de devam ediyor. Görünen o ki ilk 4'e giren kızlarımız ülkemizi uluslararası arenadaki podyumlarda temsil edene kadar bu tartışmalar sürecek. Yine de bunun bir yarışma olduğu unutulmamalı, 18-20 yaşındaki, 20 finalistten biri olmayı başaran kızların hepsi cesaretlerinden dolayı kutlanmalı.

3 yorum:

  1. aaaa ne güzel yaaaa miss turkey arkadaşın var heee :)

    YanıtlaSil
  2. "Şundan gönül rahatlığıyla emin olunabilir ki Miss Turkey kızları -güzel olsun ya da olmasınlar- bundan sonra Kösem Sultan'ın hareminde, çeşitli gençlik dizilerinde ve yalılı/köşklü dizilerde arz-ı endam edeceklerdir."

    Hahah ben tüm paramı bu paragrafa yatırıyorum. :D

    YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayanlar, anonim seçeneği ile yorum yapabilir... Yorumlarınız için çok teşekkür ederim!