11 Kasım 2015 Çarşamba

ODAMDA KISA BİR TUR

Odamdan herkese selamlar! Bugün biraz odamı tanıtayım istedim sizlere... Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bir insan kendi odasında mutlu olamıyorsa, bence hiçbir yerde mutlu olamıyordur. İnsan evinde, odasında, hatta oturduğu koltukta bile kendini mutlu hissetmeli. Çünkü evimiz bizim günün sonunda dönüp dolaşıp geleceğimiz yer. O nedenle dekorasyon ve atmosferi önemsiyorum ben. (Sırası gelmişken söyleyeyim, duvar kağıtlarını da severim.)
 
 
Yıllardır odamın başköşesinde asılı duran "yazarlık yolculuğu" puzzle-tablomdaki tüm aşamaları tamamladım sanırım! Çünkü biliyorsunuz ki ilk kitabım olan Ters Düz bu ay içinde çıkıyor. Ne yalan söyleyeyim, ben bu puzzle'ı yaparken bir gün puzzle'daki o adamın ben olacağımı biliyordum. Daha bu ne ki! Daha çok konu var kitap olacak! Daha bu başlangıç! (Fotoğrafa zoom yapıp puzzle'daki detayları görebilirsiniz. Puzzle, bir yazarın kitabının hangi aşamalardan/işlemlerden geçerek çıktığını anlatıyor.)
 
 
Ters Düz henüz matbaaya gitmedi. Ama gördüğünüz gibi taslakları benim önümde! Ve nostaljik radyom... ve Marilyn filmlerim... ve çizim adamım... ve bir sürü kalemim, kırtasiye malzemem...
 
 
Bir insan kitap kurdu olur da, ayraç koleksiyoncusu olmaz mı! İşte gün geçtikçe büyüyen ayraç koleksiyonumun yeni üyeleri Almanya, İzlanda, Norveç ve Kore'den… Ne var ki ben bu ayraçları kitaplarda kullanmaya kıyamıyorum, bunları böyle saklıyorum sadece. Oysa yani sakla sakla nereye kadar, değil mi ama, kullanmak da lazım, yok, özel ayraçlarımı kullanamıyorum işte...
 
Ters Düz için burayı ve diğer sosyal medya hesaplarımı takipte kalın!
 

15 yorum:

 1. Kesinlikle doğru bir saptama! İnsan evinde, odasında mutlu olmazsa hiç bir yerde olamaz. Zaman zaman yaşama alanlarımı gözden geçirip, ''burada beni rahatsız eden, hayatımı zorlaştıran, itici gelen ne var?'' diye sorarım kendime. Her köşenin her objenin işlevsel ve görsel olarak beni mutlu etmesi için elimden geleni yaparım. Gerisi lüzumsuz ayrıntıdır, ömür törpüsüdür.
  Puzzle tablosu ne büyük sabır işi! Ayraçlar harika:) Odanızda ve yaşamınızın tüm alanlarında mutlu ve huzurlu olun genç kardeşim. Sevgiler, selamlar Begonvilli Ev'den.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bu güzel dilekler için... Benden de aynı şekilde... Karşılıklı... :)

   Sil
 2. Mert, anladığım kadarı ile odan da senin gibi eğlenceli )) demek bir de Marilyn filmlerin var haa? )) kitap ayraçların da müthiş

  YanıtlaSil
 3. Ya o ayraçlara çok bayıldım. Ne kadar hoşlar :) Birazcık da olsa kitaplarım var ancak ayraçlarım çok değildir :)) Kitap fuarından aldıklarımla bir ayraç koleksiyonum var ancak :))) Bir de o radyodan bizde de var :)) Genelde pazardan pazara açıyoruz akşama kadar :))

  YanıtlaSil
 4. Güzel yazı olmuşş Ben de odamda değişiklik yapacağım yakın zamanda. Oda ve ev hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. :)

  YanıtlaSil
 5. Odamız, evimiz kişiliğimizin göstergesidir diye düşünürüm hep.
  Renkli, neşeli bir dünyanız var. Hayata iyimser bir bakışla bakmak ne güzel.

  YanıtlaSil
 6. Çalışma masaların ve kişisel odalarda gezinmeye bayılırım :D
  İlk zamanlarda ben de o kadar sevimli ayracın içerisinden birkaç tanesini kullanıyordum. Şimdi istediğimi alıyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Ben puzzle yapmayı çok severim ama böyle bir şeyi hiç görmemişim çok güzelmiş... markasını öğrenebilir miyim ? sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel gerçekten ama ne yazık ki markası yazmıyor...

   Sil
 8. hah haaa şu pazıldan alayım iyimiş :)

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayanlar, anonim seçeneği ile yorum yapabilir... Yorumlarınız için çok teşekkür ederim!