16 Kasım 2015 Pazartesi

TERS DÜZ HAKKINDA

 
Ters Düz az önce matbaaya gitti. Sanırım doğum günüm olan 21 Kasım'da çifte kutlama yapacağız millet!
 
Bu zamana kadar kitabın konusuyla ilgili pek fazla bir şey söylememiştim. Elbette başkarakterin yirmi sekiz yaşındaki yazar Ece olduğunu biliyordunuz. Ece'yi hepiniz yıllardır tanıyorsunuz (kendisi bu blog'da pek popüler). Sizleri kitabın içeriği hakkında da bilgilendirmenin zamanı gelmiştir diyerek, kitabın arka kapak yazısını aynen aktarıyorum:
 
"Trabzon'un Bozbalık Köyü'nde doğan Ece Duman'ın çocukluğu, annesi onu doğururken öldüğü ve babası başka bir kadınla evlendiği için çok kötü geçmiştir. Ece on yaşına geldiğinde, üvey annesinin hamile olduğunu öğrenir ve İstanbul’daki teyzesinin yanına taşınır. Şimdi yirmi sekiz yaşında, yakında yeni kitabını çıkaracak olan tanınmış bir yazardır. Eski hayatını tamamen geride bırakmayı başarmıştır ve hiçbir şeyin bunu bozmasına izin vermez. Ta ki, yıllardan beri hiç iletişim kurmadığı babasının kaybolduğunu öğrenene dek. Artık herkesten, kendisinden bile sakladığı geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.
 
Ece, on sekiz yıl sonra Bozbalık'a geri döner. Köyde hiçbir şeyin bıraktığı gibi kalmadığını, her şeyin zaman içinde değişmiş olduğunu görür. O zamana dek varlıklarından bile haberdar olmadığı üvey kardeşleriyle tanışır. Kendini bir anda karmaşık bir ilişkiler ağının, karanlıkta gizlenen sırların, baş etmesi zor bir aşk ikileminin içinde bulur. Ve karşılaştığı her imkansızlığa rağmen, babasına ne olduğunu bulmaya kararlıdır. Ucunda ölüm bile olsa...
 
Genç yazar Mert Ofluoğlu, Bozbalık Serisi'nin ilk kitabı olan Ters Düz'de, okurlarını sırlarla örülü Bozbalık Köyü'ne davet ediyor. Aşk, gizem ve beklenmedik bir ihanet. Bu köyden çıkış yok!"
 
Evet... Mert Ofluoğlu'nun ilk kitabı Ters Düz çıkıyor!
 

18 yorum:

 1. şimdiden hayırlı uğurlu olsun))

  YanıtlaSil
 2. Konuyu çok sevdim :) yayınlanır yayınlanmaz bakacağım elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 3. tebrik ediyorummmm çok sevindimmm, kitap oldukça akıcı gözüküyor , tanıtım bülteni iyii :)

  YanıtlaSil
 4. Hadi hayırlı olsun :)
  Ben fotoğrafa takıldım azıcık... Hayalet fotoğrafçılığının inceliklerine nail olmuş bir yazar arkadaşımız var burada :)

  YanıtlaSil
 5. Şimdiden hayırlı olsun. Bol tirajlı olur inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Hayırlı olsuun
  Karadeniz varsa zaten muhakkak okumalı :)

  YanıtlaSil
 7. Hayırlı olsuuun! Çıkınca okumayı ve özellikle blogumda yorumlamayı çok isterim *-* Şimdiden beğenerek okuyacağımıza eminim gibi (:

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayanlar, anonim seçeneği ile yorum yapabilir... Yorumlarınız için çok teşekkür ederim!