26 Şubat 2016 Cuma

HOME SWEET HOME


Ev keyfi diye bir şey var. Cidden var yani. Sosyal bir insan olsam da, gün gelir evden hiç çıkmam. Severim böyle günleri. Çünkü benim için -ve emin olun sizler için de- evde yapacak o kadar çok şey var ki... Güzel bir kahvaltıyla başladığım günün ardından, keyif çayımı içerken gazete okumayı çok severim mesela. Hem de eğer hafta sonuysa öyle tabletten mabletten değil yahu, baya parmak uçlarıma siyah boya veren bildiğimiz gazeteden bahsediyorum! Sonra dergi ve kitap faslı. Elimin altında aylık dergiler mutlaka olur. Kendimi bildiğimden beri dergi okuyan biriyim. Dergi sayfası çevirmek -her ne kadar iki sayfadan biri reklam olsa da- hoşuma gidiyor. Derginin en sevdiğim yanıysa gazete gibi ele boya vermemesi, kağıdının kaliteli olması. Ve kokusu tabii. Kokularla kafayı bozmuş bir insanım. Kitaptan dergiye her türlü kağıt kokusuna bayılırım. Müziği de unutmamak lazım! Caz, swing, blues, big band, bebop sevmemek mümkün müdür? Sevmeyenler var mıdır? Ben mi anlamam sevmeyenleri? Neyse, konu uzayıp gitmeden, ben şuraya hoş bir şarkı bırakayım. Televizyon karşısında battaniye altına gömülüp zap yapmayı da çok severim. Tabii artık sadece televizyon izlemiyoruz, televizyon izlerken elimizde aynı zamanda ya telefon ya da tablet, ikisinden biri de oluyor sanırım, değil mi? Yalnızca televizyona odaklanan var mı hala? Varsa ne güzel... Şimdi bir de bookstagram olayı var hani. Kitap odaklı lezzetli fotoğraflar çekip #bookstagram yazarak Instagram'a yüklüyorsunuz, ben de şurada yapıyorum ara sıra. Yukarıdaki fotoğrafta benim yatak örtümü, klaketimi (bir gün film çekersem kullanırım), kitabım Ters Düz'ü, minik kar küremi ve magnet radyomu görüyorsunuz. Tepedeki de Korsan'ın hazine sandığı. 

Uzun lafın kısası, evinde mutlu olmayan hiçbir yerde mutlu olamaz der, herkese bol okumalı, yazmalı, çizmeli, izlemeli, dinlemeli, gezmeli, yemeli, içmeli, sevgili keyifli hafta sonları dilerim! Home sweet home! 

9 yorum:

 1. Kesinlikle ev keyfi şahane ... Kime göre neye göre diyerek şekillendirebilsek de ..
  O hoş şarkı tam dinlemelik ki ... Pek severim ..
  Teşekkürler...
  Keyfin bol olsun ...

  YanıtlaSil
 2. Çok haklısın eskilerin sözü çok doğru kümes olsun benim olsun . İnsan en çok da kendi evinde mutlu olmalı keyifli zaman geçirmeli. Sevgiyle

  YanıtlaSil
 3. oh ne guzel keyfiniz bol olsun. jazz la güne baslarim iyi geliyor gercekten de.

  YanıtlaSil
 4. oh ne guzel keyfiniz bol olsun. jazz la güne baslarim iyi geliyor gercekten de.

  YanıtlaSil
 5. iş olmasa ben evden hiç çıkmam. hayat boyu insan görmesem aramam ben yaa :)

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayanlar, anonim seçeneği ile yorum yapabilir... Yorumlarınız için çok teşekkür ederim!