19 Aralık 2016 Pazartesi

YENİ YILA NASIL GİRİYORSUNUZ?


Herkese merhaba... Benim acayip Trabzon'um geldi! Neyse ki an itibariyle biletimi aldım, yeni yıla Trabzon’da giriyorum!

Trabzon öyle bir şehir ki, nereye giderseniz gidin bütün yollar denize çıkar. Ama artık denize dolgu yapıla yapıla şehir Karadeniz'den uzaklaştı, İç Anadolu'da kaldı! Hatta bakın, denizden bahsettiğim bu yazımda bile fotoğraf olarak Trabzon’un yaylalarından (merak edenler için: şehre birkaç saat mesafedeki Maçka) bir fotoğraf kullanmak zorunda kaldım, o derece. Masmavi deniz, kayalar, yosunlar, balıklar, kumsallar, doğal kıyı şeridi giderek yok oldu; yerini betonlar, kamyonlar, vinçler, tozlar, dumanlar, ha bir de Araplar aldı. Doğal olanı yok et, yaşasın yapaylık! Trabzon artık yalnızca dizilerde ve eski fotoğraflarda güzel sanırım… Neyse, seni yine de çok özledim Trabzon!

Bu arada okul sınav günlerini nihayet (!) geçen salı günü açıkladı. Sınav takviminin 4-17 Ocak olduğu baştan beri belli ama hangi gün hangi sınavın olduğu, diğer çoğu okulun aksine, bizim okulda işte böyle hep son dakikada anons ediliyor. Benim sınavlarım 10'undan sonraymış mesela. Ben de İsveç'e gideceğim için, erken yani önden gireceğim sınavlara. Projelerim, ödevlerim de var. Her şey sıkıştı yani biraz şu ara. Çünkü gitmeden önce sınavlara girip projelerimi teslim etmem gerek ki İsveç'te bunları düşünmeyeyim. Biraz da hasta gibi oldum... Bende son durum böyle işte...

Ee, sizler yeni yıla nasıl, nerede giriyorsunuz? Evdeyseniz masanızda nasıl yemekler olacak, hadi biraz iştahımı artırın. Ya da dışarıdaysanız ne giyeceğinizi düşündünüz mü? Sevdiklerinize hediye aldınız mı? Aldıysanız ne aldınız? Kısacası yeni yıl gündeminizi benimle paylaşmayı unutmayın! 

instagram.com/ofluoglumert

twitter.com/ofluoglumert

facebook.com/ofluoglumert 

6 yorum:

 1. Trabzon , en sevdiğim kentlerden.

  Laz böreğini, kara pancar yani lahana çorbasını özlemiştim. Yerseniz afiyet olsun.

  Yeni yıla salep içerek, eğer hala uyanıksam kapıda nar kırarak girmek isterim.

  YanıtlaSil
 2. Eşim Trabzon'lu üç yıl oldu gitmek nasip olmadı ama akibeti söylediklerin gibiymiş, ben de duydum maalesef =(
  Memlekete gideceğim, sevdiklerimle keyifli bir yılbaşı geçirmek istiyorum, hediye almam lazım ama bakalım...
  Geçmiş olsun hızlı toparlarsın inş. ve projelerin yetişir, rast gider... İsveç havası da yarar =))

  YanıtlaSil
 3. git tabii malmöden önce memleketinee :) ya taksim ya nişantaşı artık :)

  YanıtlaSil
 4. Karadeniz memleketim diye demiyorum ama bir başkadır..Yılbaşı için hiç bir plan,program yapmadık,hediye almadık,evde miyiz dışarıda mı belli değil.Bir tek çam ağacı süslemesini yaptık Egemen ve Derin'le beraber.....
  Sizi + ekledim.
  Ben de http://yesimlehertelden.blogspot.com.tr/ sayfama beklerim.Sevgiler....

  YanıtlaSil
 5. Kolay gelsin, başarılı, mutlu bir yıl olsun.

  YanıtlaSil
 6. İyi bilirim oraları bir yanım karadenizli. Oraların yeşili gibi yeşil hiçbir yerde yok.Kıymetini bilmek gerek.

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayanlar, anonim seçeneği ile yorum yapabilir... Yorumlarınız için çok teşekkür ederim!